Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáž pro těhotné

 

 

5.jpgTěhotenství je krásné období v životě ženy, plné očekávání a těšení se na příchod nového človíčka. Ať už žena chodí do práce, či v době těhotenství zvolní svoje tempo a zůstane doma, mohou se v průběhu devíti měsíců objevit potíže s bolestí zad, nohou, klubů… Takové potíže jsou poměrně časté a vznikají v důsledku zvyšující se hmotnosti a změny těžiště těla i u maminek, které podobné potíže nikdy předtím neměly. K  jejich zmírnění či úplnému odstranění může pomoci masáž.

Vyloženě nevhodné jsou v období těhotenství razantní masážní postupy a všechny detoxikační druhy masáží (lymfatické masáže, medové masáže, různé detoxikační kůry), jelikož se v těle matky může uvolnit velké množství toxických látek, které přes placentu přecházejí k miminku. Stejné je to v období kojení, kdy všechny látky, které se v těle matky uvolní, mohou přecházet mlékem k miminku, takže s těmito druhy masáží je potřeba počkat až do doby odstavení miminka.

Masáže těhotných se mohou provádět na masážním stole – maminka neleží na břiše, ale na boku a masíruje se vždy jedna půlka zad a potom druhá, další možností je provedení masáže na pohodlné židli nebo na měkkém gymnastickém míči či sedacím vaku, kdy si maminka sama najde vhodnou polohu pro masáž. Volbu polohy nechává, pokud je to možné, většina masérů na budoucí mamince, vždyť hlavně ona by se měla cítit pohodlně a příjemně.